Výhody papírových květin

Proč si vybrat a zamilovat papírové květiny?

 

Možná jste o papírových květinách a jejich využití nikdy neslyšeli. A tak brouzdáte po mém webu a říkáte si: "Proč, proč bych si papír slepený lepidlem do tvaru kytky měl/a koupit domů nebo použít jako svatební dekoraci?"

Tak mimo to, že mi uděláte neskutečnou radost, mají papírové květiny i několik výhod pro Vás!

Barvy, tvar i velikost

Papírové květy jsou neskutečně variabilní co do barvy, tvarů a velikostí. Však si jen vzpomeňte na Vaši poslední návštěvu papírnictví, kolik barev papíru tam můžete najít. A pro skutečné fajnšmekry a trošku pošuky do papírnických věcí doporučuji obchody specializované na papír...to je teprve výběr. Tvarově se občas snažím přiblížit co nejvíce realitě, třeba růže nebo chryzantémy, tam je podobnost k opravdovým květinám jasná. A jindy mě napadne květina, bez jakékoliv předlohy v přírodě, a také to funguje. A pak tedy velikost, nejmenší květinky mají pár centimentrů a naopak ty největší k půl metru. Skoro každá kyti jde velikostně upravit na přání zákazníka.


fotostena-detail

Vydrží roky

Další výhodou papírových květin je určitě jejich stálost, trvanlivost a fakt, že tyto květy nikdy neuvadnou. Ano, jsou z papíru a lepidla, obojí materiál vydrží bez větší újmy roky a květiny stále budou dělat parádu. Jejich trvanlivost zhatí jen vysoká vzdušná vlhkost, která naštěstí v našem podnebí nehrozí a od dekorování koupelny papírovými květy se Vás budu snažit odradit jak jen budu moci.

Můj tip: Fotostěna z papírových růží bude stále stejně krásná, od východu po západ slunce. Růže neuvadnou a co je ještě lepší, květy si můžete schovat nebo rozdat svatebčanům. Budou tak opakovaně dělat radost a hezkou vzpomínku roky.

Neokoukané

Papírové květy zatím u nás nejsou úplně známé a pokud si jimi vyzdobíte domov, určitě kolem nich Vaše návštěvy neprojdou bez povšimnutí, jak by se možná stalo u běžných interiérových dekorací. Stejně tak svatby a akce všeho druhu se neobejdou bez květin, tak proč nebýt odvážný, nejít proti davu živých květů a dát šanci těm papírovým?

Můj tip: Květy nejlépe vynikají ve větším množství, ať už ve velké ploše na stěně fotoateliéru nebo ve více kusech jako dekorace dětského pokojíčku. Pro více fotek se podívejte na článek Inspirace.

Recyklovatelné

Jsou eko, alespoň dle mého názoru a pohledu na věc. V tomto ohledu se pouštím na tenký led, ale pokud už si nějakou dekoraci domů nebo na oslavu přejete, není lepší ta, která nakonec půjde zrecyklovat? Lepidla je neskutečně malé množství na jeden květ, tedy recyklaci v kontejneru na papír vadit nebude. A pokud nemůžete nebo nechcete květy uchovávat roky, ale přejete si je jen na jednorázovou událost, je recyklace správnou možností, jak se jich po naplnění jejich účelu elegantně zbavit. Osobně nemám ráda plasty a jak si jimi zahlcujeme planetu. Papír je pro mě přírodní materiál a je mi stokrát sympatičtější než plast.

 IMG_6052

S tímto bodem souvisí i můj styl balení. Nečekejte prosím krabice speciálně vyrobené pro mé papírové květy. Obal beru jako nutnost pro bezpečnou přepravu a jeho používáním chci co nejméně namáhat planetu. Používám tedy krabice vícekrát a tímto způsobem posílám do světa i plastové pytlíčky, ve kterých dostanete například háčky nebo listy. Kupujete si papírové květy, ne obal, který si vystavíte na poličku. Děkuji, že můj postoj chápete a neváhejte krabice také poslat do dalšího kola.

A nevýhoda?

Napadá mě to, že květiny z papíru oproti těm živým nevoní... tak to je pravda, ale na přání Vám je ráda stříknu květinovou voňavkou ;) se vším si poradíme!

 

Profi foto 2