Péče

Jak o papírové květiny pečovat, abyste se z pohledu na ně mohli radovat roky?

 

Péče o papírové květiny je velmi jednoduchá a nebojím se říct, že květy jsou skoro až bezúdržbové.

 

V zásilce ode mě obdržíte samolepící háčky nebo samolepící (žvýkačkovou) hmotu. Větší květy a růže mají všechny na zadní straně očko, tyto tedy na dané místo přichytíte pomocí samolepícího háčku. Háček má dvě části - samotný průhledný háček a oboustranně lepící obdélníček. Nejdříve samolepící obdélníček nalepíte na háček a potom na stěnu, resp. místo, kam si budete přát květinu dát. Na obdélníčku je vždy napsáno, která strana patří na háček a která na stěnu.

 

Instalace menších květů, listů a dalších drobností pomocí žvýkačkové hmoty je ještě jednodušší. Hmoty stačí opravdu malý kousek a květ drží pořádně a neodpadne.

 

Jakmile máte své květy připevněné, stačí je pravidelně oprašovat. Ať už prachovkou nebo vysavačem s kartáčem na nejnižší výkon. Vzhledem k materiálu, tedy papíru, nepoužívejte k čištění květů vodu. Opravdu stačí pouze oprášit. Pokud vlivem gravitace v kombinaci s větší vlhkostí vrchní polovina květu začne "přepadávat", stačí květ pouze otočit a okvětní plátky se opět vrátí do původního tvaru. Toto přepadávání se stává ojediněle a hlavně u květů větší velikosti (nad 30 cm), proto tyto květy mají oček více, aby šly v případě nutnosti otáčet.

 

zahradni-ruze