Dřevěné cedulky

svatebni-dar

 

Já Vám na sebe něco prozradím...pusťte mě do obchodů s oblečením a je veliká šance, že ulovím tak jedno triko a tím moje nákupy skončí. Jiná situace nastává u hobbymarketu a nedej bože papírnictví nebo výtvarných potřeb. Zrovna pár dní zpět jsem měla blbý den a jak mě dvacet minut v papírnictví zvedlo náladu. Prošla jsem si každou uličku, vybrala jsem si pár papírů a drobností, které mi pomohly dopřežít den blbec. Ale zpět k hobbymarketu.

 

Dřevěné cedulky, o kterých tu dnes chci psát mě napadly právě při jedné takové spanilé jízdě po hobbymarketu asi 2 roky zpět. Rekonstrujeme baráček, a tedy jsme tam v podstatě už pár let velmi pravidelnými zákazníky... Již delší dobu jsem chtěla zkusit, jak půjde lepit vinylová folie na dřevo. A pak přišla svatba mé kamarádky a s ní samozřejmě nutnost svatebního daru. Když to jen trochu jde, snažím se dárky vyrobit sama a vyhnout se kupování blbostí. Zároveň se snažím vyhnout se spamování svých přátel mými výrobky (vždy si vybavím krabici plnou výkresů a výrobků dětí, které rodiče roky schovávají - a myslím, že toto je člověk schopný tolerovat opravdu jen u vlastních dětí), což zrovna u kamarádky s výše zmíněnou cedulkou dvakrát neklaplo - už vtipkuje, že mají doma Eli.ART zeď :) chápete dobře, moje vyrobené dárky neskončily touto první cedulkou :)

 

Ale zpět k cedulce, jedná se tedy o smrkové dřevo, velikosti 40x20 cm, které je namořeno jedním z následujících odstínů. A že bylo těžké vybrat jen tři, protože jsem ani náhodou netušila, kolik může být druhů a odstínů mořidla k dostání...

 

PINIE

dekorace-rodina

 

KAŠTAN

drevena-dekorace

 

PALISANDR

cedulka-domov

 

Jakmile si vyberete základní barvu namoření dřeva, přichází Vaše kreativní chvilka ve vymýšlení textu na cedullku. Asi nejčastěji vyrábím cedulku buď právě jako svatební dar nebo jako "rodinnou dekoraci" včetně jmen všech členů (jak lidí, tak i zvířat) domácnosti.

 

Barva polepů je čistě na Vás, Vašem interiéru a preferencích. Na výběr mám ke 20 druhům barev folií, tedy věřím, že si tu svou najdete.

 

faze-1

 

faze-2

 

faze-3

 

faze-4

 

Jakmile je textová část hotová přichází na řadu třešnička na dortu čili ozdoba celé cedulky, jsou to buď květy z krepového nebo hedvábného papíru, provázek, papírové kyti - záleží zase jen a pouze na Vašem vkusu a představě.

 

KREPOVÉ/HEDVÁBNÉ KVĚTY

faze-5

 

PROVÁZEK

rodinna-cedulka

 

A je to! Cedulka je skoro hotová! Nyní už jen rozmyslet závěsný systém, což zní dost odborně, ale jedná se buď o provázek nebo zubový závěs (ten má výhodu, že není na stěně vůbec vidět)

 

PROVÁZEK

svatebni-darek

 

ZUBOVÝ ZÁVĚS

drevena-cedulka

 

A teď už je cedulka opravdu připravená, pečlivě ji zabalím a pošlu. Nic tak nebrání tomu, aby Vám dělala roky radost nebo posloužila jako již zmiňovaný dárek, ať už ke svatbě, výročí vztahu nebo kolaudaci domu.

 

Tak už máte vybráno? Víte, jaké mořidlo, text a jestli ozdobit kyti nebo provázkem? Svoji cedulku si objednejte ZDE.

 

Během těch pár let, co cedulky vyrábím jsem měla šanci vyzkoušet i jiné materiály než dřevo, větší velikost celé cedulky a různé příležitosti, ke kterým jsem cedulky vyráběla.

 

svatebni-dekorace

 

cedulka-vinyl

 

cedulka-moto